KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682023
nr 1368 2023
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, björkar. Motivet: 6x4cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.800 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:55:58
2.000 kr
4.000 kr
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.600 kr
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman